Archiwum kategorii ‘Bez kategorii’

Regulamin parkowania na terenie wewnętrznym oraz restrykcje prawne

poniedziałek, 14 lutego, 2022

Szanowni Państwo

w dniu 11 lutego 2022 r. odbyła się wizytacja Straży Miejskiej Miasta Poznania w sprawie potwierdzenia „Projektu stałej organizacji ruchu na wewnętrznym terenie nieruchomości położonej w Poznaniu, przy ul. Krakowskiej 1-13/Strzeleckiej 42-52”.

Potwierdzono właściwe usytuowanie znaków pionowych oraz oznaczeń poziomych.

W związku z powyższym Zarząd Spółdzielni przypomina o prawidłowym parkowaniu w wyznaczonych miejscach postojowych. REGULAMIN Parkowania można przeczytać tutaj.

Przykładowe miejsca, w których zakaz parkowania obowiązuje przedstawiono na wybranych fotografiach:

Stawka za gaz w 2022 roku

poniedziałek, 10 stycznia, 2022

Szanowni Państwo

Spółdzielnia Mieszkaniowa Służby Zdrowia w Poznaniu uprzejmie informuje, że na podstawie umowy zawartej przez Zarząd Spółdzielni
we wrześniu 2020 roku z PGNiG, Spółdzielnia w ramach porozumienia grupy zakupowej, w okresie od 01.01.2022 r. do 31.12.2022 r. zakontraktowała stawkę gazu w wariancie stałej ceny wynoszącej
9,057 gr/kWh, dlatego nie jest narażona na obecne podwyżki cen gazu (wg źródeł internetowych 31,000 gr/kWh), który jest niezbędny do działania kotłowni w Spółdzielni na potrzeby podgrzania wody w instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Drzewka świąteczne 2022

poniedziałek, 10 stycznia, 2022

Szanowni Państwo

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Służby Zdrowia w Poznaniu uprzejmie informuje, że w dniach:

21 stycznia 2022 r.

18 lutego 2022 r.

odbierane będą drzewka świąteczne przez Remondis Sanitech.

Należy pamiętać, że odbierane będą jedynie żywe drzewka, które należy wystawić przed nieruchomością w przypadku nieruchomości jednorodzinnej lub w miejscu gromadzenia odpadów przy zabudowie wielorodzinnej.

Z drzewek należy ściągnąć wszelkie ozdoby, a także ewentualne doniczki i ziemię, które należy odpowiednio posegregować. Choinki w doniczce i z ziemią nie będą odbierane.

Świąteczne drzewka można również wrzucać do pojemnika na bioodpady, ale tylko pod warunkiem wcześniejszego pocięcia go na kawałki.

Dziękujemy

Obecność obowiązkowa 10.11.2021

czwartek, 4 listopada, 2021

Szanowni Państwo

w dniu 10 listopada 2021 r. w godzinach 08:00-14:00 uruchomiona zostanie instalacja gazowa na budynku od ul. Krakowskiej 5 do ul. Krakowskiej 13.

Obecność w mieszkaniach obowiązkowa. Wiąże się to z obecnością instalatora w mieszkaniu w celu odpowietrzenia instalacji gazowej. Brak tej czynności uniemożliwia uruchomienie gazu w lokalu, w którym nie dojdzie do odpowietrzenia instalacji.

Prosimy o Państwa obecność. Dodatkowo pojawią się komunikaty bieżące na klatkach.

W przypadku pytań proszę o kontakt z biurem Spółdzielni.

Z poważaniem
Tomasz Załecki

Informacja o rozliczeniu III kwartału 21 r.

poniedziałek, 18 października, 2021

Szanowni Państwo

Zarząd Spółdzielni, w związku z nieoczekiwaną awarią po stronie ista24.pl, informuje, że opóźnieniu ulegnie termin wykonania rozliczenia zużycia wody i podgrzania wody za III kwartał 2021 r.

Obecnie problem został ponownie zgłoszony w dniu 18 października 2021 r. do serwisu technicznego ISTA POLSKA i czekamy na potwierdzenie diagnozy usterki i wyznaczenie terminu dostarczenia odczytów liczników.

Z poważaniem

Tomasz Załecki

Informacja o dyżurze w dn. 20.10.2021

poniedziałek, 18 października, 2021

Szanowni Państwo

uprzejmie informuję, że dyżur Prezesa Zarządu z dnia 19 października 2021 r. został przełożony na 20 października 2021 r. godz. 16:30 – 18:00. Za utrudnienia serdecznie przepraszam.

Z poważaniem

Tomasz Załecki

Brak gazu od 28 września do odwołania

wtorek, 28 września, 2021

Szanowni Państwo

w dniu 28 września 2021 r. w związku z awarią na sieci gazowej został wyłączony gaz w budynku przy ul. Krakowskiej 5 – Krakowskiej 13.

Nasze służby już działają w celu naprawy instalacji i przywrócenia dostaw gazu do Państwa mieszkań. Niestety nie wiemy jak długo to potrwa, dlatego uruchomienie gazu nastąpi w terminie wyznaczonym w oddzielnym komunikacie.

Z poważaniem

Tomasz Załecki

Prezes Zarządu

Odwołanie dyżurów poniedziałkowych i czwartkowych

czwartek, 9 września, 2021

Szanowni Państwo

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Służby Zdrowia w Poznaniu odwołuje dyżury wyznaczone na każdy poniedziałek i na każdy czwartek.

Bez zmian pozostaje dyżur we wtorek.

Za utrudnienia przepraszamy.

We wtorek 14 sierpnia 2021 r. odwołany jest również dyżur Prezesa Zarządu.

W zamian zapraszamy do kontaktu w środę 15 sierpnia 2021 r. od godziny 17:00 do 19:00.

Informacja o zmianie terminu dyżuru księgowość

poniedziałek, 6 września, 2021

Dzień dobry

Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, że w dniu 6 września 2021 r. odwołany został dyżur w biurze Spółdzielni w godz. 09:00-12:00.

Dyżur odbędzie się we wtorek 7 września 2021 r. w tych samych godzinach.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Konsultacje społeczne dot. regulaminu utrzymania czystości i porządu na terenie Miasta Poznania

środa, 30 czerwca, 2021

Szanowni Państwo

Zarząd Spółdzielni przekazuje komunikat w sprawie konsultacji społecznych

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na konsultacje społeczne dotyczące Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Poznania oraz uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczaną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 Przedmiotem konsultacji społecznych jest uzyskanie opinii, uwag i propozycji mieszkańców Poznania w sprawie tekstu Regulaminu utrzymania czystości i porządku oraz uchwały w sprawie szczegółowego świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych, które miałyby zacząć obowiązywać od 1 lipca 2022 r.  

Zachęcamy Państwa do przesyłania swoich uwag i propozycji, a tym samym przyczynienia się do wprowadzania korzystnych zmian w naszym mieście, na miarę rzeczywistych potrzeb i oczekiwań. Wniesione przez Państwa uwagi będą w kolejnym etapie szczegółowo analizowane pod kątem możliwości ich wdrożenia i zastosowania. Analizy te będą dotyczyły aspektów zarówno ekonomiczno-finansowych, jak i formalno-prawnych.Konsultacje społeczne potrwają od 1 do 31 lipca 2021 r.
Wszystkie materiały konsultacyjne będą dostępne w dniu rozpoczęcia konsultacji.

Do udziału w konsultacjach uprawnieni są wszyscy mieszkańcy Poznania. Do wyrażania opinii w szczególności zachęcamy właścicieli i zarządców nieruchomości oraz przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowych.

Swoje opinie i sugestie dotyczące projektów aktów prawa miejscowego można przesyłać:

  • pocztą elektroniczną na adres: konsultacje_regulamin@um.poznan.pl
  • pocztą tradycyjną na adres:  Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania, ul. 3 Maja 46, 61-728 Poznań

Komórką organizacyjną Urzędu Miasta Poznania wyznaczoną do udzielania wyjaśnień i przyjmowania opinii jest Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania, w zakresie:

  • gospodarowania odpadami komunalnymi – tel. 61 888 4563,
  • utrzymania czystości i porządku, tematyki zwierząt, deratyzacji itp. – tel. 61 878 4255.

Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ

Bardzo dziękujemy i serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach.
Zespół ds. konsultacji społecznych
Oddział Komunikacji Społecznej
Gabinet Prezydenta
Urząd Miasta Poznania
tel. 61 878 15 03 / 61 878 50 95 / 61 878 15 34,
e-mail: konsultacje@um.poznan.pl
www.poznan.pl/konsultujemy